Využití / Využití sendvičových panelů

Sendvičové panely se používají pro obkládání střech a stěn ocelových hal a budov. Panely se montují přímo na ocelovou konstrukci pomocí samořezných šroubů. Sendvičové panely lze dále využít pro zateplení stávajících a starších budov. U těchto budov lze provést výměnu střešní krytiny a dodatečně izolovat stěny. Správným zateplením se předejde tepelným ztrátám. Sendvičové panely jsou vhodné také pro vestavby do hal nebo stavbu a izolaci vnitřních příček, pro stavbu chladíren a mrazíren.

Využití sendvičových panelů pro obkládání střech a stěn ocelových hal

Sendvičové panely pro obkládání střech a stěn jsou dostupné v různých tloušťkách a s různým typem izolace např. polyuretan, minerální vlna (požární odolnost), polystyren. Panely jsou dostupné v různých barvách. Firma ZK dodává a provádí montáž sendvičových panelů pro střechy a stěny včetně kompletní montáže okapů a svodů, světlíků a klempířských prvků. Pro ocelové haly nabízíme dále různé typy vrat např. sekční průmyslová vrata, dveře nebo okna. 

Sendvičové panely zajišťují kvalitní zateplení ocelové haly. Za 1 den je možné obložit až 600 m2 plochy střechy nebo stěn.

Využití sendvičových panelů pro zateplení stávajících budov

Stávající budovy s nevyhovujícím zateplením lze dodatečně izolovat pomocí sendvičových panelů. Dodatečné zateplení probíhá tak, že na stěny budovy se namontuje pomocná ocelová konstrukce, která bude vhodná pro opláštění sendvičovými panely. Další postupy probíhají stejným způsobem, jako u obkládání nové ocelové haly. Ohledně rekonstrukce střechy je nejvhodnější provést kompletní výměnu stávající střešní krytiny za střešní sendvičové panely.

Využití sendvičových  panelů pro vestavby do hal, příčky a podhledy

Často se stane, že plocha v ocelové hale není po čase celá využívána a začne se řešit, jak halu využít efektivněji i třeba pro jiné účely. V případě této problematiky lze plochu ocelové haly jednoduše rozdělit pomocí příček nebo do haly provést vestavbu a velín. Rozdělování plochy na příčky a vestavby se řeší tak, že se na určeném místě provede montáž pomocné ocelové konstrukce, která se obkládá sendvičovými panely. Do vestavby nebo příčky v hale se namontují okna, dveře a další dle požadavku.

Využití sendvičových panelů pro mrazírny a chladírny

Pokud plánujete výstavbu ocelové haly, ve které budou lednice, mrazáky a další chladírenské a izolované místnosti, je nutné zajistit komplexně izolaci celého objektu haly včetně místností, příček a podhledů. 

Dokonalým tepelným izolantem. pro lednice jsou sendvičové panely typu PU-F s jádrem z PIR. Na izolaci střechy a stěn ocelové haly lze použít sendvičové panely s jádrem z PIR a PUR. Takto zvolené sendvičové panely umožní omezit náklady na udržení vhodné teploty v lednici a v mrazáku.

Potřebujete řešení pro vaše potřeby?

Pošlete nám poptávku haly