Využití / Ocelové konstrukce a jejich využití

Konstrukční ocel je na. 1 místě pro všechny inženýry, designéry, architekty a výrobce. Nesčetné výhody konstrukční oceli jsou dostatečné k tomu, aby se stala jedním z nejlepších materiálů používaných ve stavebnictví. Ocelové konstrukce jsou velmi pevné a to z nich činí ideální volbu pro výrobu ocelových hal, montovaných hal, ocelových schodišť a zábradlí, ocelových mostů a lávek nebo ocelových konstrukcí pro billboardy. Výroba a montáž ocelových konstrukcí je velmi rychlá a efektivní.

Mezi výhody ocelových konstrukcí patří snadnost a efektivita svařování ocelových konstrukcí, vysoká požární odolnost nebo možnost opatřit ocelové konstrukce různou povrchovou úpravou.V porovnání ocelové konstrukce s betonovou nebo dřevěnou konstrukcí jsou vždy ocelové konstrukce nejlevnější.

Využití ocelových konstrukcí pro výškové stavby a mosty

Ocelové konstrukce lze využít také pro výškové stavby, kterých se po celém světe realizuje opravdu velké množství. Jsou to především ocelové konstrukce pro stadiony, ocelové konstrukce pro patrové budovy, ocelové konstrukce pro železniční mosty, konstrukce pro big boardy nebo stožáry. Konstrukční ocel je odolná vůči vnějším vlivům a silnému větru. Tyto vlastnosti umožňují konstruktérům a výrobcům stavět velké monumentální stavby nebo ocelové haly, které obstojí ve zkoušce času.

Využití ocelových konstrukcí pro zakládání staveb

Ocel byla věky používána k budování kvalitních základů pro velké budovy a mrakodrapy. Hlavní výhody ocelových konstrukcí pro základy spočívají v tom, že ocel je velmi odolná, mnohem silnější, takže odolává velmi vysokým zatížením. 

Ocelové konstrukce pro ocelové haly, přístřešky a střechy

Z oceli lze rychle provést výrobu lehkých a snadno montovatelných ocelových konstrukcí s využitím pro ocelové haly, ocelové přístřešky nebo ocelovou konstrukci střechy. Firma ZK upřednostňuje konstrukční ocel pro téměř všechny stavební projekty týkající se ocelových hal a montovaných hal pro ocelové konstrukce střech a zastřešení. Na ocelové konstrukce hal a střech lze také snadno a rychle montovat různé opláštění zejména trapézové plechysendvičové panely. Montáž opláštění se na ocelové konstrukce provádí mnohem snadněji a rychleji než na betonové nebo dřevěné haly.

Ocelové konstrukce v architektuře

Ocel poskytuje architektům flexibilitu k navrhování a vytváření různých ocelových struktur, netradičních staveb, atypických budov nebo ocelových prvků v interiéru i exteriéru. Ocelové konstrukce se také často využívají pro různá umělecká díla umístěná ve venkovním prostranství, které vždy vyjadřují konkrétní děj nebo příběh designéra.

Potřebujete řešení pro vaše potřeby?

Pošlete nám poptávku haly